Par mums
Mēs esam, bijām, būsim.
Parasti mēs esam mājās:
- no rītiem
- pa dienu
- vakarā un naktsstundās.
Evelīna - jaunā Dankumu Dārzu saimniece, izmācījusies par lauksaimnieku, dārzkopi Jelgavā. Daudz zina par bitēm. Sportiska. Ar florbolu bija tuva draudzība. Arī ar divriteni, ceļasomu un suņiem labi satiek. Ar cilvēkiem arī.
Leonida - mammucis. Nu jau gandrīz 85 gadus šai pasaulē nostaigājusi. Tepat Dankumos dzimusi, augusi. Bij liela puķu zinātāja.
Aivars - galvenais darbu darītājs, pieskata pļavas un laukus, govis, aitas un vistas. Specs arī būvlietās.
Andra - ar tepat Dankumos dzimusi, nu jau atkal iedzīvojusies un sākusi citus gudri mācīt, kā vajag un kā ne. Pa dienu gan visādās darīšanās apkārt braukā.
Roberts - svaigi cepts advokāta palīgs. Būs advokāts. Viņš gan vairāk pa Rīgu, dižpilsētu.
Līga - jaunākais cilvēkbērns Dankumos. Bieži sastopama arī kaimiņmājās pie Reinīša un Paulas.
Grieta - galvenais suns. Labradors. Draudzīga. Svešinieku sagaidīs ar nopietnu balsi.
Bella - bija izcils suns. Neatkarīga un neparedzama. Labsirdīga, taču ne visiem savu labo dabu izrādīja. Nu gan citos medību laukos zaķus dzenā.
Čita - jaunākā suņu meitene ar sirsnīgu raksturu un uzticīga Dankumiem. Svešiniekiem jāsargās no Čitas! Parasti viņa kož dibenā.
Bille - vistu un aitu gans. Ātrais suns. Greizsirdīga. Citus suņus pastums nost, ja tava roka gribēs kādu no suņiem noglaudīt.
Kaķis - dzīvo istabā. Atsaucas uz vārdu Kaķis, kaut gan neizsniegtajā pasē garš vārds: Dēzija Rēzija Teilore Dezirē utt. Neatkarīga un gudra.
Nikola - bija āra kaķis, smuki strīpainu kaķēnu mamma. Tagad divi kaķu bērni peles ķer un ar suņiem skraida.
Džesa - jaunākais Dankumu iemītnieks, maza suņu meitene, kurai patīk gan dauzīties, gan gulēt, gan kurpes grauzt..
Gotas - Brūne (jau citos medību laukos), Mokka, Venta, Princese, Milka, telītes Volga, Salaca, Viļuja, Vedela, Misisipi, mazie bullēni Kadms un Pāns.
Par bullēnu vārdiem īpašs stāsts.
Pāns - sengrieķu mitoloģijā ir dieva Hermeja un nimfas Driopes dēls, ganāmpulku, mežu un lauku dievs. Ir zemes stihisko auglīgu demons. Pie Pāna piedzimšanas viņa māte nobijās viņa izskata dēļ un pameta bērnu. Hermejs viņu aiznesa uz Olimpu. Pāns kopā ar satīriem un silēniem ir dieva Dionīsa pavadoņu vidū. Pāns bija ar āža ragiem un nagiem un asti kā kazai.
Krons - sengrieķu mitoloģijā Urāna (debess) un Gajas (zeme) dēls. Sākotnēji tā bija zemkopības dievība. Vēlāk helēnisma periodā to personificēja kā visaptverošo laiku (Hronos)
Portūns - durvju dievs, dievs izejai uz upi vai jūru, ostas dievs. Viņam bija savs flamins un svētki - Portunāliji, ko svinēja pie Tibras 17.augustā.
Borejs - ziemeļvēja dievs. Sengrieķu vēju dievs, kas mitis ziemeļa kalnos. No šejienes Hiperboreja ‘Aizkalne pret ziemeli no Donavas upes kreisā krasta’, bet par Boreju sengrieķi sauca savas teritorijas līdz Donavas upes labajam krastam, no kuru iedzīvotājiem grieķu valdnieki vāca nodevas.
Romuls - leģenda vēsta, ka kara dieva Marsa dēli Romuls un Rems tika pamesti Tibras upes krastos, kur viņus atrada kāda vilcene, kas viņus baroja ar savu pienu. Vēlāk brāļi tajā vietā dibinājuši Romu, taču sastrīdējušies, kas pār to valdīs, un Romuls nogalināja Remu.
Mīnotaurs - mītisks nezvērs, pa pusei cilvēks, pa pusei vērsis, kuru uzveicis grieķu varonis Tēsejs.Mīnotaura piedzimšana. Valdnieka Mīnojs nomedīja lielisku vērsi, lai to upurētu Poseidonam, taču Mīnojam šķita pārāk labs,lai to upurētu un ziedoja citu. Tas sadusmoja Poseidonu un viņš nobūra viņa sievu Pāsifaju, lai tā dziļi un traģiski iemīlas debesu vērsī. Rezultātā piedzima Mīnotaurs. Mīnojs pavēlēja Daidalam uzbūvēt Labirintu un tajā ieslodzīja Mīnotauru, šādi pasargājot Krētas iedzīvotājus no viņa posta darbiem. Tēsejs ,būdams pārliecināts, ka uzvarēs Mīnotauru devās līdzi ceļojumā uz Krētu. Egejs centās atrunāt dēlu, bet galu galā piekrita ar vienu nosacījumu, ja Tēsejs atgriežoties būs uzvarējis Mīnotauru, viņam jānomaina melnās krētiešu kuģa buras uz baltām, lai tēvs zinātu, ka dēls ir uzvarējis. Pēc ierašanās Krētā Tēsejs un pārējie jaunieši tika ievesti Labirintā. Valdnieka meita - Ariadne - tūlīt iemīlējās Tēsejā un izdomāja vienkāršu paņēmienu, kā viņam izkļūt no Labirinta. Viņa iedeva Tēsejam zīda auklas kamolu,un,to ritinādams, viņš nonāca pie Mīnotaura. Pēc nežēlīga cīniņa Tēsejs briesmoni nogalināja. Sekojot pavedienam, izkļuva arā no Labirinta. Ceļojot mājup, Tēsejs aizmirsa nomainīt buras. Kad Egejs ieraudzīja kuģi atgreižamies ar melnām burām, viņš saprata, ka ir noticis visļaunākais. Bēdās viņš noleca no augstas kraujas jūrā. (Tā arī Egejas jūra ieguva savu nosaukumu).
Survivors - vienkārši izdzīvotājs.
Kadms - arī kaut kas no grieķu dieviem. Tēbu dibinātājs. Par Kadmu sīkāk var izlasīt blogā.
Telītēm dotie vārdi:
Bramaputra - Upe atrodas Āzijā. Brahmaputra ir viena no lielākajām upēm Dienvidāzijā, kas plūst caur Tibetu, Arunāčalu Pradēšu, Asamu un Bangladešu. Garums 2900 km. Vidējais dziļums 38 m. Iztek no Himalaju kalniem. Grīva Bengālijas līcī.
Volga - upe Krievijā, garākā Eiropas upe, sākas Valdaja augstienē, ietek Kaspijas jūrā. Garums 3690 km.
Salaca - Salaca ir upe Ziemeļvidzemē. Tā ir 96 km gara, sākas no Burtnieku ezera un ietek Baltijas jūrā, Rīgas jūras līcī. Viļuja ir upe Austrumsibīrijā, Ļenas lielākā pieteka. Viļujas garums ir 2650 km.
Vedela - Vedela jūra ir Dienvidu okeānam piederīga malas jūra Antarktīdas piekrastē, dienvidaustrumos no Dienvidamērikas.
Misisipi - Misisipi - upe ASV centrālajā daļā, viena no lielākajām un garākajām pasaules upēm. Garums 3776 km,